TR

EN

BALIĞINIZIN CİNSİ

Skipjack Tuna

Ürününüzde kullanılan Ton balığı cinsi Skipjack’dir. Skipjack, ton balığı ailesinin en küçük cinslerindendir. Gövdesindeki belirgin yatay çizgiler ile bu ton balığı rahatlıkla ayırt edilir. Ömürleri 3 ila 4 yıl olduğu için soyu tükenmeyen en sürdürülebilir özelliğe sahip ton balığı cinsidir. Yaklaşık 2 ila 5 kg ağırlığında olan Skipjack, tropikal sulardan geldiği için vücudunda civa gibi ağır metaller bulundurmaz. Skipjack, yüksek miktarda protein ve omega-3 kaynağıyla harika bir besin deposudur ayrıca ton balıkları arasında en lezzetli türlerinden biridir.

Tüm deniz ürünlerinde, balığın yaşı, büyüklüğü ve avlandığı yere göre civa kalıntılarına rastlamak mümkündür. Ancak Dardanel balıkları büyük bir hassasiyet ve özveriyle okyanuslarda, sanayi veya kimyasal atıklarla kirlenmemiş denizlerde yakalanır. Biz bu konuda çok hassasız. Bu nedenle Atlantik ve Hint Okyanusu’nun temiz sularında doğaya zarar vermeden yakalanan Dardanel Ton balıklarında civa riski bulunmaz. 3 ila 7 sene ömürleri olan bu balıklarda civa riski bulunmamakla beraber sağlığınız için çok faydalıdır.

BALIĞINIZIN YAKALANDIĞI BÖLGE

Atlas Okyanusu
FAO Bölgesi34
BALIĞINIZIN YAKALANDIĞI BÖLGE

BALIĞINIZI TUTAN GEMİ

PACIFIC STAR PANAMA
PANAMA

YAKALAMA YÖNTEMİ

Purse Sein Net
Metod: Purse Seine Net

Skipjack ve Yellowfin cinsi Ton balıkları için kullanılan en yaygın yakalama yöntemi “Purse Seine” metodudur. Büyük sürüler halinde yüzen Ton balıklarının etrafı ağlar ile çevrilir ve dondurulmak üzere geminin -18 derecelik soğuk hava deposuna gönderilir. Böylece ürünlerimizdeki balıklar, denizden ilk çıktığı tazelikte sizlerle buluşur.

ÜRETİM SERÜVENİ

Yakalandığı an okyanusta gemide dondurulan balıklarımız, önce Çanakkale Limanı’na oradan da Dardanel’in Çanakkale fabrikasına ulaşır. Burada çalışan Çanakkaleli kadınlarımız balıkların deri ve kılçıklarını itinayla temizleyerek fileto haline getirir. Filetolar el değmeden kutulanır ve kapatılıp pişirilir. Kutu’ya su/yağ ve tuz dışında başka hiç birşey konmaz! Kalite kontrol departmanı tarafından titizlikle onaylanan ürünler sevkiyata hazır olur.


İŞ İMKANI
Üstün kalite standartlarının yanı sıra Dardanel Çanakkale’de yaşayan 1000 kadına iş imkanı sunarak yerel ekonomiye de katkı sağlamış olur.

Çanakkale’den Başlayan Hikayemizi Keşfedin.

DOĞAYA AŞIĞIZ

Aslına bakacak olursak Ton balığı sürüleri ile yunuslar aşk yaşar. Ton balığı sürüleri ve yunuslar arasında olağan üstü kimyasal bir çekim vardır. Bu nedenle sık sık Ton balığı sürülerinin etrafında yunus sürülerine rastlanır. Ton balığı yakalanan gemilerimizde yunusların kaçabileceği özel ağlar kullanılır. Bu yöntemle yunuslara hiç bir zarar gelmez. Dardanel kutularındaki “Dolphin Safe” simgeleri, Ton Balığı yakalarken hiç bir yunusa zarar gelmediğinin garantisini verir.

E-Bülten üyeliğiniz oluşturuldu

Üyeliğinizi size gelen e-posta üzerinden ya da bizimle iletişime geçerek sonlandırabilirsiniz.

Mesajınız İletildi

Bir hata oluştu,lütfen tekrar deneyin.

Bir hata oluştu,lütfen tekrar deneyin.

İLETİŞİM İZNİ

Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş.’ye ve Niyazi Önen Gıda San. A.Ş.’ye ait reklam, kampanya, duyurulardan haberdar olmak ve bu form aracılığıyla ilettiğim sorun/öneri/mesaj için Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş.’nin ve Niyazi Önen Gıda San. A.Ş.'nin telefon numaram ve/veya e-mail adresim aracılığıyla benimle iletişime geçmesine izin veriyorum.

aaa